Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Erzurum ve Nusret Kuyumculuk
27.10.2017

Erzurum ve Nusret Kuyumculuk

Mevzu bahis Erzurum ve Kuyumculuk... Nusret Kuyumculuk şehrin markası, orda doğdu tüm Dünya’ya yayıldı. Bugün hala Erzurum’da yapılan tüm girişimlerde yepyeni AVM’lerde, el kalemi atılan her takıda, çekilen her burma bilezikte Nusret Kuyumculuk imzası görmek mümkün çok şükür...

Erzurum tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış, Doğu’da ki medeniyetin adresi olmuştur. Medler, Persler, İskender İmparatorluğu ve Romalılar’dan sonra Türk İslam Uygarlığı ile tanışan ve bu uygarlıkların takı geleneğinden izler taşıyan Anadolu’nun en önemli kuyumculuk merkezlerinden biri olmayı başarabilen Erzurum’da kuyumculuk tekniklerinde özellikle Türk – İslam Uygarlığının büyük etkisi görülebilir.

erzurum afiş

İnsanlık tarihi kadar eski olan süs ve süslenme gerekisinimidir aslında kuyumculuk sanatını doğuran etki.. Bu etki insanların yaşadığı çağa içinde bulundukları teknolojik olanaklara göre şekillenmiştir. Takılar hemen hemen her dönemde duyguların, kültürün, düşüncelerin bir sembolü olmuştur. Özellikle Anadolu’da ve Erzurum’da bu açıdan altın takıların kullanımı çok yüksektir.

İnsan doğar altın takar, büyür okul bitirir altın takar, nişanlanır altın takar, evlenir altın takar...

Erzurumda insan taaa bebecikken maşallah yazılı altın künye takar, altın kaşlı burma takar, evlenir tel bilezikler, burma bilezikler, maşallahlar takar..  O burmaların kaşı el kalemiyle süslenir, o maşallahlar el yazısının en güzel örnekleri ile yazılır bu topraklarda yaşamış tüm uygarlıklarının izlerini taşıyan binbir çeşit süsleme teknikleri kullanılır siz ise bu sanata hayran kalırsınız.. Erzurumda altın ve gümüş tel tel örülür, üstüne binbir çeşit figür kakılır, oltu taşı kesilir, biçim verilir mıhlanır.

erzurum burmaerzurum burma

Ah o oltu taşı.. Bilir misiniz ki Erzurum kehribarı derler ona, siyah kehribar derler... Dünya’da ki 99 opal çeşidinin 31 çeşidi Erzurum’un Oltu ve  Şenkaya ilçesinde çıkar. Oltu taşından kolyeler, kol düğmeleri, küpeler yaparlar  tesbihler dizerler ... O da yetmez bide taşın üstüne inci gibi gümüş el kalemi atarlar.

Erzurum’da bizde yıllardır soğuk kışa rağmen altını işler ve binbir emekle kültürümüzün izlerini Dünya’ya ulaştırırız. Erzurum izlerini taşıyan tüm modellerimiz için tıklayınız.

oltu kolyeoltu yüzüktesbih

Nusret Gedik’in 1942’de ilk mağazasının açması ile başlayan hikayemizde bu uygarlığın izlerini taşıyan yüzlerce hatta binlerce tasarıma imza attığımız için mutluyuz.  Erzurum burma bilezikleri Nusret Bey’in elinde ünlendi, el kalemi atmak onun için sıradandı, dualarla emeklerle ortaya çıkardığı takıların her biri Erzurum’dan bir iz taşırdı. Oltu taşı’na sorun bilir, tel tel çekilen burmalara sorun bilir, koç damgasına sorun, koskoca bir şehre sorun altın takı nereden alınır bilir.

Nusret şimdi Erzurum MNG AVM Mall ‘da şehre hizmet için açılan üçüncü mağazası ile sizlerle.

Vitriniç vitrinhello kittydış

Blog Son Eklenenler
Erkekler İçin Popüler Yüzük Modelleri ve Taşları
Erkek yüzükleri, erkeklerin kişisel tarzını ve zarafetini yansıtan önemli aksesuarlardır. Bu yazıda, erkeklerin en çok tercih ettiği yüzük taşları ve modelleri incelenmektedir. Bir online mağaza olarak, müşterilerin stil ihtiyaçlarına cevap verebilmek için en popüler taşları ve modelleri sunmaktadırlar. Erkek yüzükleri, erkeklerin kişisel tarzını ve zarafetini yansıtan önemli aksesuarlardır. Bu yazıda, erkek yüzüklerinde popüler taşlar ve en çok tercih edilen modeller hakkında bilgi sunulmuştur.
2019 Sevgililler Günü
14 Şubat Sevgililer Günü  geliyor.. . nusrettaki   olarak bu çok özel günde size yardımcı olmadan durabileceğimizi mi düşündünüz yoksa??  Madem ki yumurta kapıya dayandı ve siz nasıl kutlasam ne hediye etsem diye düşünmeye başladınız, bizde hediye önerilerimiz, özel kombinlerimiz, indirimlerimiz ve hızlı kargomuz ile hazırız tabi ki.. Gelin tasarımlarımıza ve önerilerimize bakalım.. ‘’ sevgiliyi ‘’ mutlu edelim.
2018 Yılbaşı Hediyeleri
Klasik fakat bizce zordur bu yeni yıl yazıları, bir sürü temenni beslersin içinde ama gerçekçi bir yanında amaannn alt tarafı takvimde değişen bir yaprak olacak der...  Varsın olsun biz bu senede umut edelim, yeni yıl diye değil bir insanı mutlu edebilmek için hediyeler alalım/verelim. Uzunca yeni yıl hedef listeleri yapalım. Hatta b u seneeeeee nusrettaki ’dan daha çok alışveriş yapacağım, sosyal medya da daha çok destekleyeceğim nusrettaki ’yı diye de bizim içinde ufak bir not eklemeyi unutmayalım :) Bizi mutlu edecek bu nottan sonra sevdiklerinizi de mutlu etmeniz için fırsatlarla dolu yeni yıl hediye önerilerimize göz atmaya ne dersiniz?
Erzurum ve Nusret Kuyumculuk
Nusret Kuyumculuk şehrin markası, orda doğdu tüm Dünya’ya yayıldı. Bugün hala Erzurum’da yapılan tüm girişimlerde yepyeni AVM’lerde, el kalemi atılan her takıda, çekilen her burma bilezikte Nusret Kuyumculuk imzası görmek mümkün çok şükür... Nusret Gedik’in 1942’de ilk mağazasının açması ile başlayan hikayemizde bu uygarlığın izlerini taşıyan yüzlerce hatta binlerce tasarıma imza attığımız için mutluyuz.  Nusret Kuyumculuk şehre hizmet için Erzurum'da açılan üçüncü mağazası ile sizlerle.. 
Anneler Günü Özel - 2017
Anne; her zaman karşılıksız seven, hep yanınızda olan, hep destekçiniz, koruyucu meleğiniz…  Sizce de ufakta olsa bir hediye ile mutlu edilmeyi, anılmayı, sevgi görmeyi haketmiyor mu?  Pekii…. Biraz düşündüğünüzde anneler en çok neyi sever diye? Aklınıza kuyumcular gelmiyor mu? Mutlaka yanınızda bir kaç vitrine bakmıştır canım, mutlaka o muhteşem takılardan birini istemiştir; altın, pırlanta, gümüş…  Gelin bu anneler gününde de biricik annelerimizi ufakta olsa hediyeler ile mutlu edelim... 
Pırlanta Seçim Rehberi
Gelin adaylarının %67’ sinin evlenme teklifinden çok önce tektaş yüzükleri araştırmaya başladığını biliyor muydunuz? Madem ki genç kızlarımızın yoğun bir araştırma halinde  olduğu istatiksel olarak ispatlandı o zaman bu blog çiftlere bir rehber niteliğindedir, sevenlere hediyemizdir... Basitçe anlatmaya çalışalım… Nedir bu iş, en güzeli nasıl seçilir? Bu renk mevzusu nedir? Bide o harfler var ya VS, VVS, H, G, I????!!
Sevgililer Günü Hediye Önerileri
14 Şubat Sevgililer Günü 'ne hazır mısınız? Hediyenizi seçtiniz mi? Başlamadan önce bizden size bir küçük tavsiye; Sevdiğinize önce ‘’sevgi’’ verin , sonra mümkünse ufak sembolik hediyelerle mutlu edin. Kampanyalarla, özel fiyatlarla, yepyeni modellerle ve trend hakkında bilgilerle biz yanınızdayız.   
Kurban ve Koç
Allah’a yaklaşmak ve Allah rızasına ermek niyetiyle… Kurban Koç ile sembolize olan kurban ibadetinin ruhunda Hakka yakınlık ve halka fedakârlıkta bulunma anlayışı var. Kurban, bir Müslüman’ın bütün varlığını gerektiğinde Allah yolunda feda etmeye hazır olduğunun bir ifadesi, dolayısıyla bizce koç başı da bu ifadenin sembolü…
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.