sadsad x
asdasd

Blog

Asil Metal Gümüş ve Nusrettaki

13 Kasım 2015

Gümüş !!!... Altından bahsetmişken Nusret Kuyumculuk’u nusrettaki 'ya dönüştüren kıymetlimizi de unutmamak gerek...

Asırlar boyunca Türkler ; tıpkı Nusret Kuyumculuk’un kuruluşu için altına, büyümek için gümüşe sevdalanması gibi sevdalanmışlar metallere... Gümüş ise o metallerin en asili...

Nusrettaki ve Altının Aşkı; Altın Hakkında Merak Ettikleriniz

31 Ekim 2015

ALTIN!!!...nusrettaki yıllardır bir metalin büyüsüne kapılmış savruluyor. Serüvenimizin başladığı Erzurum’da parıltısına aşık olduğumuz ve o aşkla işlemeye doyamadığımız bir metalden bahsediyoruz…Alaşımlar, yüzdeler, metaller size altın ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi açıklıyoruz. Çünkü;

Kuyumcu bilimi sanatla harmanlayandır… Metale estetik ve hayat verendir…

İstanbul'da Mücevher Fuarı- Kuyumculuk ve Fuarcılık

14 Ekim 2015

Sektörde bir fuar rüzgarı esiyor…Bahsettiğimiz İstanbul Jewelry Show Ekim 2015 efendim. 15 – 18 Ekim tarihleri arasında 41.İstanbul Uluslararası Mücevherat, Saat ve Malzemeleri Fuarı gerçekleştirilecek. Nusret Kuyumculuk olarak pek çok kez katılımcı olduk bu fuarlarda ama bu sene gözlemciyiz. Gözlemleyelim ki yazabilelim değil mi?

Fuarı da anlatacağız elbet ama önce daha zorunu yapacağız görmediğimiz zamanlardan bahsedeceğiz…

Nedir bu fuarcılık, fuarla gelen heyecan.. Tarihi var mı bu işin? Yoksa sizde fuar denilince İzmir’i hatırlayanlardan mısınız?

  

Fîhi Mâ Fîh Fetih Yüzük Öyküsü

07 Ekim 2015

Özel bir tasarımdan bahsedeceğiz bu hafta kendine has öyküsüyle çok tercih edilen bir erkek yüzüğü...

Aslında bakıyoruz da  biz spoiler verir olduk bayağı ! erkek yüzükleri yazımızda görsellerini paylaşmıştık bu çok özel ürünün..  Bildiniz mi? Fîhi Mâ Fîh Fetih Erkek Yüzük..

Erkekler'in Gözdesi: Erkek Yüzükleri

30 Eylül 2015

Erkeklerin bir gözdesi daha… Yüzük!

Yüzük erkek modasında ki popülerliğini arttırıyor her geçen gün. Zannederiz ki bu durum en çok ustalarımızı memnun ediyor, ürettiklerini kendi ellerinde test etmenin mutluluğunu yaşıyorlar ve ortaya şahane ürünler çıkarıyorlar.

O zaman haydi biraz konuşalım; yüzük kullanımının tarihi, peygamberimizin mühür yüzüğü, sultan yüzükleri ve erkeklerin yüzük kullanımıyla ilgili merak ettiğiniz ne varsa nusrettaki ‘da.

Sonbahar Turkuaz'ı

12 Eylül 2015

Bu hafta ki konumuza ve koleksiyonumuza turkuaz taşlı ,turkuaz renkli  ürünler hakim. İçimizi açan rengi, adının tüm Dünya’da Türk mavisi olarak bilinmesi,  gümüş ile uyumu ve zarif tasarımlarımızı canlandırıyor olması turkuazı özel kılan..

nusrettaki sonbaharı içinizi açacak turkuaz ürünleriyle karşılıyor...

Erkekler'in Gözdesi: Tespih

03 Eylül 2015

Tespih altın çağlarını yaşıyor şu sıralar…Tespih sanatı, elle tek tek dizilen, her bir parçası ayrı bir ustalık gerektiren çok özel bir sanat ve yaşatılıp korunmalı. Üstelik sektör olarak  erkeklerin böyle yoğun ilgisiyle ilk kez karşı karşıyayız. Sanırız ki artık devir erkeklere hizmet devri…

''Zafer''imizin 93.Yılı Kutlu Olsun!

26 Agustos 2015

Ülke olarak zor günler geçirmekteyiz. Bir yanda kurulamayan hükümet ve seçim hazırlıkları, diğer yanda kaybettiğimiz şehitlerimiz.. Anlamakta zorlandığımız zamanlar bunlar.. Bu sebeple tarihimizde ki zaferleri anımsayıp, kutlamanın farkındalığımızı arttıracağını düşünerek 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutlamak isteriz.

nusrettaki olarak  zaferimize özel zarif bir tasarımla ayrıca karşınızda olacağız tabi ki ama öncesinde bu şanlı zaferi onurlandırmak için haydi biraz okuyup, biraz hatırlayalım.  

Unutulan Kazazlık Sanatı Yeniden Doğuyor..

06 Agustos 2015

Bu haftaki konumuz Kazaziye Örgü...Hani deniliyor ya moda, trend..Kazaz el örgüsü bileklik, kolye, küpe,püskül vb ürünler de pek moda bu aralar. Kültürümüze değer katan bu tercihte bizi çok mutlu ediyor haliyle..

Bugüne kadar gelebilen bir Türk Sanatından bahsediyoruz sizce de tanıtılmaya; trend haline getirilmeye değmez mi?

1 2 3
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.